Лечение головной боли

Лікування мігрені Ботоксом або Диспортом, озоном у Харкові

Сучасні методи лікування головного болю. Головний біль – найчастіша скарга в медичній практиці. При цьому хронічний і епізодичний головний біль являє собою серйозну проблему, як для пацієнта, так і для лікаря. Через труднощі в діагностиці та лікуванні пацієнти часто залишаються недодіагностованими і недолікованими. В результаті в більшості випадків питання залишається невирішеним.

Методики, які ми можемо Вам запропонувати:

  • Медикаментозна терапія в гострій фазі і превентивна
  • Масаж голови і шийно-комірцевої зони
  • Дієтотерапія і рекомендації щодо зміни способу життя
  • Деякі альтернативні методи лікування
  • Ботулінотерапія (лікування Диспортом / Ботоксом)
  • Озонотерапія

Турбує головний біль? Лікування озоном - дізнайтеся більше!

Озонотерапія – сучасний немедикаментозний метод лікування. Перше застосування озону в медицині датується 1915 роком. З тих пір вивчені механізми його впливу на організм при різних способах введення. Нижче ми розповімо про цей метод більш детально.

Диспорт / Ботокс від мігрені

Застосування ботулотоксину – ефективний сучасний спосіб лікування епізодичних або хронічних головних болів: мігрені, головного болю напруги, хронічного щоденного головного болю, синдрому хребетної артерії і т.д.

Дізнайтеся більше про озонотерапію:
Механізм дії

Доведено дезінфікуючий, дезінтоксикаційний, імуномодулюючий, протизапальний, антиалергічний ефекти озону. Його молекули швидко вступають у реакції:

  • з продуктами обміну речовин, нормалізуючи метаболізм,
  • з вільними радикалами, оптимізуючи про- і антиоксидантну системи організму,
  • з інфекційними агентами, надаючи антибактеріальний, противірусний і протигрибковий ефекти,
  • а також з рецепторами клітинних мембран, надаючи протигіпоксичний ефект і покращуючи мікроциркуляцію.

На сьогоднішній день визначено показання та протипоказання до лікування озоном різної патології. механізм лікувальної дії озону при головному болю пов'язаний, по-перше, з його регулюючим впливом на рівень серотоніну, по-друге, з його здатністю знижувати викид з нервових закінчень больових нейропептидів.

Безпека методики

Озонотерапія - абсолютно безпечна методика. До моменту написання даної статті в світі протягом 96 років проведено незліченна кількість сеансів введення озону. Жодного сигналу про виникнення небажаних ефектів до сих пір не надійшло. До озонотерапії немає вікових обмежень, а єдиними протипоказаннями є гостра кровотеча і гострий психоз.

Як проходить лікування

Процес лікування

  • Озонотерапія головного болю є ін'єкцію озону лімфотропно в завушну область. Таких місць у людини два: справа і зліва. Озон вводять у кожне з них. Тобто за один сеанс необхідно зробити 2 ін'єкції. Озон вводять шляхом уколу за допомогою інсулінового шприца з найтоншої голкою. Процедура злегка болюча. У будь-якому випадку цей біль ні в якому разі не можна порівнювати з тими муками, які доводиться випробовувати під час нападу головного болю. Тривалість сеансу разом з приготуваннями займе не більше 10 хвилин. Повний курс лікування головного болю становить 10 сеансів. Оптимальний режим їх проведення - через 1-2 дня.

Після сеансу

  • Озонотерапія - абсолютно нешкідливий метод лікування. Ніяких обмежень і дискомфорту Вам не доведеться випробовувати. Відразу ж після закінчення сеансу Ви зможете продовжувати день на свій розсуд. Введення озону на висоті нападу здатне в цей же день купирувати головний біль.

Результати лікування

Озонотерапія - сучасний і один з найбільш ефективних методів лікування. Як показує практика, одного курсу, що складається з 10 сеансів, буває досить для позбавлення від нападів головного болю на строк до 6 місяців.

Дізнайтеся більше про лікування головного болю ботулотоксином (Диспортом/Ботоксом):
Механізм дії

Ботулотоксин - це продукт життєдіяльності бактерій Clostridium botulinum. Усі типи цього токсину здатні блокувати іннервацію м'язів, викликаючи їх параліч (розслаблення). У медичній практиці використовують ботулотоксин типу А («Диспорт»).

На ефективність ботулотоксину при головному болю вперше звернув увагу пластичний хірург W. Binder. Деякі його пацієнти відзначали зменшення або зникнення головного болю після корекції мімічних зморшок чола.

З тих пір проведені численні дослідження, які доводять ефективність і безпеку ботулінотерапії при епізодичних або хронічних головних болях.
Застосування ботулінічного токсину типу А («Диспорт») у пацієнтів з первинними головними болями (мігрень, головний біль напруги і т.д.) здатне значно полегшити їхнє життя - до такого висновку прийшли експерти на 4 Міжнародній Конференції по вирішенню розбіжностей у неврології (World Congress on Controversies in Neurology).

Механізм дії «Диспорта» при лікуванні головного болю досить складний. Проте, можна виділити два основних напрямки:

  1. Ботулотоксин розслабляє і знімає напругу з м'язів голови і шиї. Відомо, що тривале м'язове напруження призводить до підвищення чутливості до болю. Підвищена больова чутливість, в свою чергу, спазмує м'язи ще сильніше. Біль в них тільки посилюється. Препарат розриває це порочне коло.
  2. Ботулотоксин має пряму знеболюючу дію. Він здатний пригнічувати вивільнення біологічно-активних речовин, що відповідають за передачу больових імпульсів по нервових волокнах.

Клінічний ефект настає на 2-7 день і триває 4-6 місяців. За цей час нервові закінчення відновлюються. На жаль, відновлюються і симптоми захворювання. Тому може знадобитися повторний курс лікування. Вкрай рідко, менше ніж в 0,1% випадків зустрічається вроджена нечутливість до дії ботулотоксину А.

Процедура

Метод простий, практично безболісний і займає часу близько 15-30 хв. Здійснюється шляхом введення в м'язи чола, скронь, потилиці і шиї препарату «Диспорт» в рекомендованих дозах. Препарат вводиться ін'єкційно, інсуліновим шприцом в кілька точок, розташованих по обидва боки голови. Дія препарату починає проявлятися на 2-7 день після ін'єкції і досягає максимуму поступово на 16-28 день. Досягнутий результат зберігається в середньому 16 тижнів. По закінченню цього періоду можливе повторне введення препарату в такій же або іншій дозі.

Побічні ефекти

Побічні ефекти на введення препарату «Диспорт» в рекомендованих дозах виникають менш ніж у 5% випадків. При цьому вони абсолютно безпечні для здоров'я, легкі і оборотні в 100% випадків. Повне відновлення відбувається протягом 2 тижнів після ін'єкції.

  • Розгладження мімічних м'язів лоба - косметичний ефект, як правило, бажаний. Зберігається до 16 тижнів.
  • Набряк очей, сухість очей, свербіж шкіри, зниження чутливості або хворобливість шкіри в місці ін'єкції, деяке опущення вік, слабкість зору, інші розлади зору - зустрічаються рідко, виражені помірно і проходять самостійно без лікування.
  • Застудоподібний симптомокомплекс може спостерігатися при введенні високих доз «Диспорта».

Протипоказання

  • Запальний процес в місці ін'єкції
  • Загострення хронічного захворювання
  • Вагітність і годування груддю
  • Міастенія.
  • Прийом антибіотиків - аміноглікозидів або тетрацикліну.
  • Гемофілія.
  • Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Після процедури

Відразу ж, після закінчення процедури Ви можете продовжувати день на свій розсуд. Проте, є деякі застереження:

  • Зберігайте вертикальне положення тіла протягом перших 4 годин.
  • Не масажуйте і не розминайте місця ін'єкцій протягом першої доби.
  • Уникайте прийому алкоголю і впливу високих температур на область ін'єкції протягом перших 2 тижнів (гарячі компреси, лазня, сауна) через можливе ослаблення ефекту.
  • Не застосовуйте антибіотики групи аміноглікозидів і / або тетрациклін протягом 4 місяців

Подальше спостереження

Після закінчення процедури ми не залишаємо Вас один на один з хворобою. Для нас дуже важливий кінцевий результат. Протягом всього періоду дії препарату Ви будете підтримувати зв'язок з доктором. Ви завжди зможете зателефонувати або прийти на прийом і задати будь-яке хвилююче Вас питання.

Максимальний результат у лікуванні головного болю можна досягти тільки за допомогою комплексного підходу, при цьому враховуючи індивідуальні особливості в кожному конкретному випадку.

Для реалізації такого підходу ми передбачили контрольні візити до лікаря протягом усього періоду лікування. Можливо, знадобиться внести деякі корективи в Ваш спосіб життя, характер харчування, медикаментозну терапію і, нарешті, емоційну складову. Обов'язкові контрольні огляди проводяться на 14 день після процедури, а потім щомісяця. Кратність і терміни наступних візитів визначає лікар. Всі повторні консультації протягом лікування входять до первісної вартості послуги. Додаткову оплату за візити до лікаря Ви не здійснюєте.

 

Вашу заявку успішно відправлено

Ми передзвонимо протягом 1 години *

* Якщо ви зробили заявку в неробочий час, дзвінок адміністратора можливий тільки на наступний день у робочі години. 

    Замовити дзвінок