Лечение головной боли

Лікування мігрені Ботоксом або Диспортом, озоном у Харкові

Сучасні методи лікування головного болю. Головний біль – найчастіша скарга в медичній практиці. При цьому хронічний і епізодичний головний біль являє собою серйозну проблему, як для пацієнта, так і для лікаря. Через труднощі в діагностиці та лікуванні пацієнти часто залишаються недодіагностованими і недолікованими. В результаті в більшості випадків питання залишається невирішеним.

Методики, які ми можемо Вам запропонувати:

 • Медикаментозна терапія в гострій фазі і превентивна
 • Масаж голови і шийно-комірцевої зони
 • Дієтотерапія і рекомендації щодо зміни способу життя
 • Деякі альтернативні методи лікування
 • Ботулінотерапія (лікування Диспортом / Ботоксом)
 • Озонотерапія

Турбує головний біль? Лікування озоном - дізнайтеся більше!

Озонотерапія – сучасний немедикаментозний метод лікування. Перше застосування озону в медицині датується 1915 роком. З тих пір вивчені механізми його впливу на організм при різних способах введення. Нижче ми розповімо про цей метод більш детально.

Диспорт / Ботокс від мігрені

Застосування ботулотоксину – ефективний сучасний спосіб лікування епізодичних або хронічних головних болів: мігрені, головного болю напруги, хронічного щоденного головного болю, синдрому хребетної артерії і т.д.

Дізнайтеся більше про озонотерапію:
Механізм дії

Доведено дезінфікуючий, дезінтоксикаційний, імуномодулюючий, протизапальний, антиалергічний ефекти озону. Його молекули швидко вступають у реакції:

 • з продуктами обміну речовин, нормалізуючи метаболізм,
 • з вільними радикалами, оптимізуючи про- і антиоксидантну системи організму,
 • з інфекційними агентами, надаючи антибактеріальний, противірусний і протигрибковий ефекти,
 • а також з рецепторами клітинних мембран, надаючи протигіпоксичний ефект і покращуючи мікроциркуляцію.

На сьогоднішній день визначено показання та протипоказання до лікування озоном різної патології. механізм лікувальної дії озону при головному болю пов'язаний, по-перше, з його регулюючим впливом на рівень серотоніну, по-друге, з його здатністю знижувати викид з нервових закінчень больових нейропептидів.

Безпека методики

Озонотерапія - абсолютно безпечна методика. До моменту написання даної статті в світі протягом 96 років проведено незліченна кількість сеансів введення озону. Жодного сигналу про виникнення небажаних ефектів до сих пір не надійшло. До озонотерапії немає вікових обмежень, а єдиними протипоказаннями є гостра кровотеча і гострий психоз.

Як проходить лікування

Процес лікування

 • Озонотерапія головного болю є ін'єкцію озону лімфотропно в завушну область. Таких місць у людини два: справа і зліва. Озон вводять у кожне з них. Тобто за один сеанс необхідно зробити 2 ін'єкції. Озон вводять шляхом уколу за допомогою інсулінового шприца з найтоншої голкою. Процедура злегка болюча. У будь-якому випадку цей біль ні в якому разі не можна порівнювати з тими муками, які доводиться випробовувати під час нападу головного болю. Тривалість сеансу разом з приготуваннями займе не більше 10 хвилин. Повний курс лікування головного болю становить 10 сеансів. Оптимальний режим їх проведення - через 1-2 дня.

Після сеансу

 • Озонотерапія - абсолютно нешкідливий метод лікування. Ніяких обмежень і дискомфорту Вам не доведеться випробовувати. Відразу ж після закінчення сеансу Ви зможете продовжувати день на свій розсуд. Введення озону на висоті нападу здатне в цей же день купирувати головний біль.

Результати лікування

Озонотерапія - сучасний і один з найбільш ефективних методів лікування. Як показує практика, одного курсу, що складається з 10 сеансів, буває досить для позбавлення від нападів головного болю на строк до 6 місяців.

Дізнайтеся більше про лікування головного болю ботулотоксином (Диспортом/Ботоксом):
Механізм дії

Ботулотоксин - це продукт життєдіяльності бактерій Clostridium botulinum. Усі типи цього токсину здатні блокувати іннервацію м'язів, викликаючи їх параліч (розслаблення). У медичній практиці використовують ботулотоксин типу А («Диспорт»).

На ефективність ботулотоксину при головному болю вперше звернув увагу пластичний хірург W. Binder. Деякі його пацієнти відзначали зменшення або зникнення головного болю після корекції мімічних зморшок чола.

З тих пір проведені численні дослідження, які доводять ефективність і безпеку ботулінотерапії при епізодичних або хронічних головних болях.
Застосування ботулінічного токсину типу А («Диспорт») у пацієнтів з первинними головними болями (мігрень, головний біль напруги і т.д.) здатне значно полегшити їхнє життя - до такого висновку прийшли експерти на 4 Міжнародній Конференції по вирішенню розбіжностей у неврології (World Congress on Controversies in Neurology).

Механізм дії «Диспорта» при лікуванні головного болю досить складний. Проте, можна виділити два основних напрямки:

 1. Ботулотоксин розслабляє і знімає напругу з м'язів голови і шиї. Відомо, що тривале м'язове напруження призводить до підвищення чутливості до болю. Підвищена больова чутливість, в свою чергу, спазмує м'язи ще сильніше. Біль в них тільки посилюється. Препарат розриває це порочне коло.
 2. Ботулотоксин має пряму знеболюючу дію. Він здатний пригнічувати вивільнення біологічно-активних речовин, що відповідають за передачу больових імпульсів по нервових волокнах.

Клінічний ефект настає на 2-7 день і триває 4-6 місяців. За цей час нервові закінчення відновлюються. На жаль, відновлюються і симптоми захворювання. Тому може знадобитися повторний курс лікування. Вкрай рідко, менше ніж в 0,1% випадків зустрічається вроджена нечутливість до дії ботулотоксину А.

Процедура

Метод простий, практично безболісний і займає часу близько 15-30 хв. Здійснюється шляхом введення в м'язи чола, скронь, потилиці і шиї препарату «Диспорт» в рекомендованих дозах. Препарат вводиться ін'єкційно, інсуліновим шприцом в кілька точок, розташованих по обидва боки голови. Дія препарату починає проявлятися на 2-7 день після ін'єкції і досягає максимуму поступово на 16-28 день. Досягнутий результат зберігається в середньому 16 тижнів. По закінченню цього періоду можливе повторне введення препарату в такій же або іншій дозі.

Побічні ефекти

Побічні ефекти на введення препарату «Диспорт» в рекомендованих дозах виникають менш ніж у 5% випадків. При цьому вони абсолютно безпечні для здоров'я, легкі і оборотні в 100% випадків. Повне відновлення відбувається протягом 2 тижнів після ін'єкції.

 • Розгладження мімічних м'язів лоба - косметичний ефект, як правило, бажаний. Зберігається до 16 тижнів.
 • Набряк очей, сухість очей, свербіж шкіри, зниження чутливості або хворобливість шкіри в місці ін'єкції, деяке опущення вік, слабкість зору, інші розлади зору - зустрічаються рідко, виражені помірно і проходять самостійно без лікування.
 • Застудоподібний симптомокомплекс може спостерігатися при введенні високих доз «Диспорта».

Протипоказання

 • Запальний процес в місці ін'єкції
 • Загострення хронічного захворювання
 • Вагітність і годування груддю
 • Міастенія.
 • Прийом антибіотиків - аміноглікозидів або тетрацикліну.
 • Гемофілія.
 • Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Після процедури

Відразу ж, після закінчення процедури Ви можете продовжувати день на свій розсуд. Проте, є деякі застереження:

 • Зберігайте вертикальне положення тіла протягом перших 4 годин.
 • Не масажуйте і не розминайте місця ін'єкцій протягом першої доби.
 • Уникайте прийому алкоголю і впливу високих температур на область ін'єкції протягом перших 2 тижнів (гарячі компреси, лазня, сауна) через можливе ослаблення ефекту.
 • Не застосовуйте антибіотики групи аміноглікозидів і / або тетрациклін протягом 4 місяців

Подальше спостереження

Після закінчення процедури ми не залишаємо Вас один на один з хворобою. Для нас дуже важливий кінцевий результат. Протягом всього періоду дії препарату Ви будете підтримувати зв'язок з доктором. Ви завжди зможете зателефонувати або прийти на прийом і задати будь-яке хвилююче Вас питання.

Максимальний результат у лікуванні головного болю можна досягти тільки за допомогою комплексного підходу, при цьому враховуючи індивідуальні особливості в кожному конкретному випадку.

Для реалізації такого підходу ми передбачили контрольні візити до лікаря протягом усього періоду лікування. Можливо, знадобиться внести деякі корективи в Ваш спосіб життя, характер харчування, медикаментозну терапію і, нарешті, емоційну складову. Обов'язкові контрольні огляди проводяться на 14 день після процедури, а потім щомісяця. Кратність і терміни наступних візитів визначає лікар. Всі повторні консультації протягом лікування входять до первісної вартості послуги. Додаткову оплату за візити до лікаря Ви не здійснюєте.