Флебология

Лікування варикозу в Харкові. Склеротерапія, лазерне лікування, радіочастотна абляція.

Варикозне розширення вен – це захворювання, яке необхідно лікувати. Варикозне розширення вен – це захворювання, яке саме по собі ніколи не пройде. Більш того, воно постійно прогресує аж до важких форм. Тільки раннє лікування варикозу здатне запобігти розвитку небажаних симптомів і ускладнень. Фактично, чим раніше Ви звернетеся до лікаря, тим краще будуть клінічні та косметичні результати.

У МЦ «Пульс Медіка» в Харкові лікування варикозу проводиться лікарями-експертами. Ми володіємо найсучаснішими методиками, дотримуємося індивідуального підходу і завжди намагаємося отримати 100% результат. Далі ми розповімо, що собою представляють ці методики.

Первинна діагностика варикозу

Досвідчений флеболог спочатку розпитає Вас про скарги, попросить детально описати біль в ногах і особливості виникнення набряків. Потім зробить огляд на предмет оцінки зовнішніх проявів варикозної хвороби. Після цього стан Ваших вен досліджують на ультразвуковому сканер. Процедура називається кольорове дуплексне ангіосканування.

Це найбільш точний і при цьому неінвазивний метод дослідження вен. Він дозволяє описати напрямок кровотоку, стан клапанів і венозної стінки. На підставі отриманої інформації лікар приймає рішення про метод і тактику лікування. Проводити попереднє ультразвукове сканування необхідно не тільки при наявності великих варикозно змінених вен, а й навіть при самих незначних «сіточках» і «павутинках». Тільки після ретельного обстеження можна правильно спланувати лікування.

Перед тим як почати лікування варикозу, вас направлять до нашого адміністратора, який видасть інформовану згоду, анкету про стан здоров’я, пам’ятку про рекомендації після процедури (інформація про ці документи представлена ​​нижче).

Пропоновані методи лікування варикозу.

У нашій клініці для лікування варикозу застосовують пінне контрольоване ультразвуком склерозування вен (foam-form ехосклеротерапія), лазерне лікування варикозного розширення вен методом ендовенозной лазерної абляції (ЕВЛА), радіочастотну абляцію (РЧА). Це сучасні і дуже ефективні методи, що перевершують хірургічне втручання за багатьма параметрами.

Дізнайтесь більше:
Документи, які отримує пацієнт перед лікуванням

 • Перед тим, як почати лікування, пацієнту необхідно отримати у адміністратора такі документи: інформовану згоду, анкету про стан здоров'я, пам'ятку про рекомендації після процедури.
 • Інформована згода представляє собою текст, в якому дуже детально і в доступній формі описуються мета і методика лікування, рекомендації для пацієнта протягом реабілітаційного періоду, прогноз можливого розвитку захворювання. Ознайомившись зі «згодою» і отримавши відповіді на всі питання, що цікавлять, Ви зможете підписати цей документ.
 • Анкета про стан здоров'я несе в собі медичну інформацію про пацієнта: його скарги, особливості розвитку захворювання, супутні патології та прийняті ліки, включаючи трави і харчові добавки. Ця інформація є дуже цінною для лікаря. З урахуванням відображених в анкеті даних доктор приймає рішення про тактику лікування і ведення пацієнта.
 • Пам'ятка про рекомендації після процедури описує режим, якого необхідно дотримуватися для досягнення максимального ефекту від лікування.
 • Після ознайомлення і заповнення документації ми спільно з Вами визначаємо дату і час лікувальної процедури.

Підготовка до процедури

У плані підготовки до процедури ми рекомендуємо Вам одягнути зручні для ходьби одяг і взуття. Це пов'язано з необхідністю пішої прогулянки по закінченні сеансу терапії.
Процес лікування проходить у спокійній обстановці, в амбулаторних умовах. Ви будете лежати на зручній м'якій кушетці. У процесі лікування Ви можете відчувати легкі больові відчуття.

Як проходять процедури

 • Під час пінної склеротерапії ін'єкція препарату проводиться найтоншою голкою, а введення піни може супроводжуватися легким палінням.
 • При ЕВЛА або РЧА у вену вводять електрод пункційним методом, тобто без розрізу. Пунктують вену на стегні в районі коліна і просувають електрод на необхідну глибину під контролем УЗД. Тепло, що виділяється електродом, впливає на венозну стінку, в результаті чого вона спадає. У міру проведення процедури електрод поступово виводять назовні, що забезпечує «зварювання» вени по всій її довжині.
 • З метою запобігання больової реакції при нагріванні м'яких тканин доктор попередньо проведе тумесцентну анестезію. Це місцевий вид знеболювання. Це серія ін'єкцій у підшкірну клітковину, розташовану навколо вени. Уколи виробляються за допомогою найтоншої голки. Така процедура дозволить звести до мінімуму больові відчуття і відчувати себе комфортно під час лікування. Крім того, тумесцентна анестезія дозволяє здавити вену ззовні і знизити ризик побічних ефектів, пов'язаних з впливом тепла, що виділяється електродом на м'які тканини.
 • У багатьох випадках, з метою оптимізації лікування лікар може комбінувати різні методики на різних ділянках вени. Такий підхід часто дозволяє домогтися максимального результату.
 • Вся процедура займає приблизно 40 хвилин, протягом яких Ви постійно зберігаєте контакт з лікарем.

*Ціна склеротерапії в Харкові, в тому числі і інших методів лікування, залежить від складності захворювання. У прайс-листі вказана ціна «від».

Після процедури

 • Безпосередньо після процедури ми допоможемо Вам надіти компресійні панчохи (зробити це самостійно в перший раз вдається не всім).
 • При цьому протягом 3 -5 наступної доби Ви їх не знімаєте, навіть на ніч.
 • З 6 по 14 день Ви зможете знімати панчохи тільки перед нічним сном. Строгий компресійний режим є запорукою успішного лікування.
 • Наступною важливою умовою є необхідність 2-годинної пішої прогулянки відразу ж після склерозування.
 • Надалі Ви можете продовжувати день на свій розсуд, дотримуючись рекомендацій лікаря.

Відновлювальний період

 • У перші дні після терапії Вам доведеться ходити пішки не менше 1 години в день
 • Виключити контактні види спорту, плавання, підняття важких предметів, прийняття гарячих ванн.
 • Так само, необхідно уникати хоч скільки-небудь тривалих періодів стояння. А під час відпочинку намагайтеся лежати з піднятими догори ногами.
 • Протягом перших днів після процедури ліковані вени будуть щільними і трохи хворобливими. При необхідності таблетка парацетамолу або ібупрофену легко впорається з цією проблемою. Можлива поява світло-коричневої смужки по ходу склерозованої вени у відновлювальному періоді. Ця пігментація зникає самостійно за 6 місяців.
 • У деяких випадках через 2 тижні після склерозування, по ходу вени може відзначатися збільшення «шишок». Як правило, це супроводжується тягнучими відчуттями. У такому випадку лікар виконує прокол «шишки» тонкою голкою і видаляє накопичену рідина, що відразу призводить до полегшення і ліквідації неприємних відчуттів.
 • Обов'язкові контрольні огляди ми проводимо на 3 та 14 день після лікування. А частота і строки інших візитів визначає лікар. В цілому процес реабілітації триває 6 місяців. По закінченню цього часу від варикозних вен не залишається і сліду. А заключний огляд рекомендовано проводити через рік після процедури.
 • Дуже рідко при контрольному обстеженні через 2 місяці можуть бути виявлені «недоклеєні» ділянки. В такому випадку необхідно виробляти додатковий сеанс пінної ехосклеротерапіі.

Ціна лазерного лікування варикозу, склерозування вен, радіочастотної абляції в Харкові вказана в розділі «Ціни». Повну вартість лікування можна визначити тільки після обстеження.

 

Вашу заявку успішно відправлено

Ми передзвонимо протягом 1 години *

* Якщо ви зробили заявку в неробочий час, дзвінок адміністратора можливий тільки на наступний день у робочі години. 

  Замовити дзвінок  Вашу заявку успішно відправлено

  Ми передзвонимо протягом 1 години *

  * Якщо ви зробили заявку в неробочий час, дзвінок адміністратора можливий тільки на наступний день у робочі години.